Bloom's Day

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona osób pragnących poznać twórczość i sylwetkę autora "Ulissesa". Tym razem spotkanie miało prawdziwie międzynarodowy charakter, gdyż uczestniczyła w nim również absolwentka Gimnazjum Językowego Maja Krzemińska, która przez rok była uczennicą Mustang High School w Oklahomie, a towarzyszyła jej koleżanka ze szkolnej ławki Chandler Brown, z którą zaprzyjaźniła się w czasie pobytu w USA.

12

Więcej…

Wyprawa rowerowa Wymysłów 2017

To już trzecia edycja wyprawy rowerowej połączonej z noclegiem na biwaku. W tym roku pojechaliśmy do Wymysłowa (po raz drugi). Urzekła nas w ubiegłym roku sielska atmosfera tego przepięknego zakątka naszego województwa. Tym razem jednak trasa była bardziej ambitna – 36 kilometrów, w większości szutrowymi, leśnymi drogami i ścieżkami... Było bardzo, bardzo ciężko. Kiedy dotarliśmy na miejsce, trzeba było przygotować jedzenie – szybko rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Potem chwila odpoczynku i budowa biwaku. Sprawnie rozbiliśmy namioty i zmontowaliśmy pozostały sprzęt kempingowy. Nie mogło zabraknąć chwili na piłkę nożną i siatkową. Po zmroku rozpoczęły się przygotowania do wymyślniejszych potraw: wybór padł na wegetariańskie burgery z ognia (z pieczoną cukinią, sałatą i oczywiście cebulką :-)). Tuż po 23 pojechaliśmy na nocną przejażdżkę po dzikich ostępach leśnych (miejskie oświetlenie rowerów to zdecydowanie za mało na nocną jazdę po bezdrożach, na szczęście trochę pomógł nam księżyc). Rankiem tradycyjnie: śniadanie, pakowanie obozu, pamiątkowe zdjęcie i powrót do Kielc. Tym razem trochę łatwiejsza droga, ale to i tak 30 kilometrów...

Ciekawe, gdzie wyruszymy w przyszłym roku?

01 wymyslow02 wym 2017

Więcej…

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Dnia 13 czerwca klasy 2p, 3p1 oraz 3p2 wybrały się na całodniową wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili m.in. Jaskinię Łokietka i Zamek w Pieskowej Skale. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć pod Maczugą Herkulesa. Po długim marszu czekał pyszny obiad i lody. Pogoda i nastroje wszystkim dopisywały!

12

Więcej…

Praca sekretariatu

Praca szkoły w czasie długiego weekendu

Dyżur sekretariatu ul. Karczówkowska 27 dnia 16 czerwca 2017 r. w godz. 8.00 - 16.00.
W tym dniu sekretariat na ul. Jagiellońskiej 109A jest nieczynny.

Alek- nasz zdolny uczeń

Aleksander Borzych to uczeń klasy drugiej gimnazjum, który naukę potrafi łączyć z uprawianiem sportu. Liczne osiągnięcia na turniejach krajowych i międzynarodowych potwierdzają, że wytrwałość i prawdziwe zaangażowanie to najlepsza droga do sukcesu. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!

Alek 1Alek 2

Bal gimnazjalny 2o17

W piątek, 9 czerwca swój bal gimnazjalny 2017 zorganizowali uczniowie klas trzecich Gimnazjum Językowego. Wszyscy doskonale się bawili w rytmach muzyki serwowanej przez DJ. Było pięknie, wesoło i wzruszająco.

a1 copy

Więcej…

Wizyta najmłodszych w Zoo

Dnia 7 czerwca klasy 2a, 2b oraz 1p wybrały się na całodniową wycieczkę do Krakowa. Najpierw dzieci wzięły udział w lekcji przyrodniczej w ZOO, następnie zwiedzały najważniejsze zabytki Krakowa podążając "Drogą Królewską". Uczniowie zobaczyli Barbakan oraz Bramę Floriańską, zwiedzili Rynek Główny wraz z Sukiennicami, wysłuchali hejnału, by na koniec udać się na Wawel oraz zejść w głąb Smoczej Jamy. Pogoda i humory dopisały!

12

Więcej…

English is the best

Klasa 2a na swoim kółku "English is the best" gościła w miniony poniedziałek dwóch uczniów gimnazjum- Filipa i Eryka. Chłopcy opowiadali o swoim życiu w USA i Wielkiej Brytanii, odpowiadali na pytania uczniów dotyczące amerykańskich i brytyjskich szkół oraz przeczytali młodszym kolegom fragmenty bajek w języku angielskim, prezentując swoje specyficzne akcenty.
Dziękujemy starszym kolegom za lekcję kulturową!

12

Więcej…

Strona 4 z 55