Mikołajkowe Zabawy

W dniu 3 grudnia w szkolnym Klubie COOLTURA uczniowie klas pierwszych Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej KSP gościli na „Mikołajkowych Zabawach” dzieci z przedszkola. Był minikoncert mikołajowych piosenek śpiewanych w różnych językach, konkurencje w zjadaniu ciastek zawieszonych na nitce i jedzeniu pierników, konkurs zagadek ukrytych w balonach i zabawy plastyczne – spacer z wykonaniem portretu Mikołaja. Uczniowie i ich goście bawili się świetnie, rozdano wiele słodkich nagród i upominków. Zapraszamy do fotorelacji z „Mikołajkowych Zabaw”.

Dyskoteka andrzejkowa

26 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum bawili sie wspólnie na dyskotece w szkolnym Klubie Cooltura. Oprawę muzyczną zapewnili absolwenci Gimnazjum Językowego - Michał Biały, Franek Gładysiński i Michał Skrok. Samorząd Uczniowski zorganizował kącik wróżb gdzie uczniowie losowali przepowiednie, lali wosk i mogli poznać imię swojej przyszłej sympatii. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na zdjęciach ;)

 alt alt

Więcej…

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Wczoraj, 26 listopada, do świetlicy szkolnej, prosto z Łysej Góry, zawitały czarownice. Pomocnice Świętego Andrzeja warzyły magiczną miksturę, zaklęcia rzucały i czary urządzały. Opowiedziały dzieciom o polskich tradycjach andrzejkowych, a następnie zaprosiły wszystkich do wróżb i zabaw przy muzyce. Wesołe pląsy i harce zakończyły się wspólnie wypowiedzianym zaklęciem, a magiczna mikstura zamieniła się w złote talary. Każde grzeczne dziecko otrzymało ten symbol szczęścia i sukcesu z wróżbą na przyszły rok.

113 rocznica powstania maskotki pluszowego misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 113 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.Z tej okazji uczniowie klas pierwszych SP przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Na zajęciach dzieci poznały historię pluszowego misia i dowiedzieliśmy się, komu ukochana maskotka każdego dziecka zawdzięcza swoje imię Teddy Bear.

altalt

Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum brali udział w zbiórce zabawek dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. W dniu 25 listopada przekazali misie, lalki, gry, puzle, samochody, klocki, książki i przybory plastyczne przedstawicielom Fundacji Mam Marzenie. Dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice wspierając zbiórkę zabawek. W Gimnazjum akcję koordynował wiceprzewodniczący szkoły - Bartosz Dziopa z klasy IIIG. Samorząd Uczniowski pragnie podziękować wszystkim darczyńcom. za udział w zbiórce na ten szlachetny cel.

Więcej o przekazaniu zabawek

Jak rodzi się pomysł na książkę? - spotkanie z Marią R. Foti

Jak rodzi się pomysł na książkę? Czy praca nad powieścią to tylko przyjemność realizowania swojej pasji? Jak wygląda droga rękopisu na półki księgarń? Odpowiedzi na te i inne spontanicznie zadawane pytania udzieliła uczniom KSP Maria R. Foti -autorka powieści „Syreny i bogowie”, absolwentka Gimnazjum Językowego a obecnie studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na spotkaniu z młodzieżą przybliżyła mity i tradycje, które znalazły odbicie w jej debiutanckiej powieści. Dla uczniów, którzy już próbują swoich umiejętności na polu literatury, spotkanie to stanowiło cenne zajęcia warsztatowe, a dla pozostałych czytelników wyjątkową możliwość spotkania z kimś, kto swoją przygodę z pisarstwem i językami obcymi rozpoczynał w naszej szkole. Uczestniczący w spotkaniu nauczyciele, zwłaszcza ci pamiętający swoją dawną uczennicę, po raz kolejny uświadomili sobie, z jak wartościowymi młodymi ludźmi mają do czynienia na co dzień. Słowa Marii Foti o konieczności dążenia do rozwijania swoich pasji i wykorzystywania możliwości jakie daje szkoła to z pewnością cenna wskazówka dla naszych uczniów.

XIII Edycja Dnia Języka Niemieckiego

W czwartek, 19 listopada 2015 r. nasi uczniowie Pola Jaros z klasy IIG1 i Adam Biernat z 1G wraz z nauczycielką języka niemieckiego wybrali się na warsztaty organizowane w ramach XIII Edycji Dnia Języka Niemieckiego. Organizowanej przez ŚCDN. Podczas szkolenia „Weihnachten im Deutschunterricht - Święta Bożego Narodzenia na lekcji języka niemieckiego” prowadzonego przez panią Ewę Ciemnicką, lidera projektu DELFORT nauczyciele mieli okazję wzbogacić swój warsztat metodyczny. Jednocześnie odbyły się zajęcia dla uczniów zatytułowane: „Besuch in der Schweiz - wizyta w Szwajcarii” Pod okiem pani Doroty Królikowskiej uczniowie w przyjemny sposób sprawdzali swoje kompetencje językowe i dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Szwajcarii. Po odbytych warsztatach wrócili na zajęcia o wiele bogatsi w wiedzę ;-)

alt alt

11 listopada - Narodowe Świeto Niepodległości

Dziś, 10 XI 2015r w Szkole Podstawowej KSP odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Uroczystą atmosferę przedstawienia docenili uczniowie Szkoły i zaproszeni rodzice.

Strona 52 z 73