15 STYCZNIA 2016r. - PIĄTKOWA NOC BIOLOGÓW
„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”
Maria Skłodowska-Curie

Pod takim hasłem już po raz kolejny nasi gimnazjaliści uczestniczyli do późnych godzin wieczornych w „Nocy Biologów” zorganizowanej przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Na tę jedną noc każdy mógł stać się naukowcem, przyrodnikiem, a nawet detektywem. Z bliska można było poznać tajemnicę naszych ptaków, przedziwny świat grzybów i porostów, dowiedzieć się jak rośliny reagują na temperaturę, co kryją morskie otchłanie, z czym zmaga się alergik i czy warto się szczepić?

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak co roku uczniowie Gimnazjum brali udział w publicznej zbiórce pieniędzy WOŚP. W tym roku na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W niedzielę 10 stycznia 28 wolontariuszy z KSP kwestowało w centrum Kielc.

Jasełka " Kolęda idzie przez las"

22 grudnia klasa "0" zaprezentowała się w przedstawieniu jasełkowym. Uczniowie wcielili się w role zwierzaków leśnych, towarzyszyły im anioły, diabeł oraz leśniczy. Postacie wyruszyły do stajenki na spotkanie z Maryją i Józefem. O oprawę muzyczną zadbały klasy Ia i Ib rozpoczynając i kończąc przedstawienie utworami świątecznymi w języku angielskim.

SAM_7194.JPGSAM_7209.JPG

Talent Show2

22 grudnia w auli budynku przy ul. Karczówkowskiej odbył się pokaz Talent Show 2 - to już druga edycja tego programu w naszej Szkole. W pokazie wzięli udział Maja Gil, Blanka Chmielewska, Dominika Jędrzejczyk, Natalia Kurkiewicz i Mateusz Trojnar. Premierowe skecze przedstawił Kabaret w składzie: Wiktor Wawrzeńczyk, Jakub Tomaszewski i Radek Wierzbicki. Na zakończenie wystąpił gość specjalny - zespół SOUND RUSH.

SAM_7280.JPGSAM_7282.JPG

Więcej…

Gra językowa

Na ostatniej lekcji języka niemieckiego przed świętami uczniowie klas pierwszych SP wcielili się w rolę elfów w grze językowej - ich zadaniem było przyporządkowanie kart obrazkowych zawierających niemieckie nazwy zabawek do ich kolorów. Pierwszoklasiści musieli zdążyć wykonać to zadanie przed przybyciem Mikołaja do fabryki zabawek, inaczej dzieci nie dostałyby prezentów pod choinkę. Uczniowie zmobilizowani tym zagrożeniem bardzo szybko poradzili sobie z ćwiczeniem językowym i zdołali uratować święta. Gra miała na celu utrwalenie nazw zabawek i kolorów w języku niemieckim. Dzieci powtórzyły również liczebniki - wykonały świąteczne gwiazdki łącząc poznane cyfry oraz pokolorowały choinkę według legendy oznaczonej cyframi. Na koniec lekcji wszyscy uczniowie dostali słodycze za nieprzeciętną aktywność i zaangażowanie.

Wioska Świętego Mikołaja

21 grudnia klasy 1 - 3 SP wybrały się na spotkanie ze Świętym Mikołajem do Bałtowa. Pogoda i dobre humory dopisywały. Z wypiekami na twarzy słuchaliśmy opowieści Świętego. Każdy z nas otrzymał słodka niespodziankę. Zwiedziliśmy niesamowitą, bajkową wioskę Świętego Mikołaja i jego elfów, a na Jarmarku Pani Choinki zrobiliśmy niezwykłe zakupy. Braliśmy także udział w warsztatach malowania gipsowych figurek w kształcie aniołów. Na zakończenie skosztowaliśmy aromatycznej, zimowej herbaty. Zadowoleni, przepełnieni świąteczną atmosferą wróciliśmy do Kielc.

Inscenizacja baśni "Dary czterech wróżek"

W czwartek, 17 grudnia, uczniowie klas pierwszych zaprezentowali spektakl, przygotowany w ramach zajęć Kółka teatralnego - Bajki pomagajki. Inscenizacja baśni "Dary czterech wróżek" nauczyła nas, że zawsze należy służyć pomocą innym, a wszelkie dobro, które dajemy wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Mikołajkowy turniej siatkarski

Duch sportu z białą brodą i workiem prezentów wspierał dziś zawodników turnieju piłki siatkowej. Rywalizacja była twarda, ale uczciwa... Po serii meczów okazało się, że najlepsza jest klasa IIg2 – gratulujemy wygranej.
Podsumowaniem turnieju były mecze towarzyskie – zwycięzców IIg2 vs. nauczyciele KSP, oraz Reprezentacja Rodziców Uczniów KSP vs. KSP. Wyniki rozgrywek towarzyskich zostaną ustalone przy zielonym stoliku... ;-)
Reprezentacja Rodziców Uczniów KSP: Elwira Stojek, Aleksandra Przywecka, Beata Wawrzeńczyk, Ewelina Wierzbicka, Paweł Rak, Marek Wroński, Marcin Borzych i Tomasz Gil.
Dziękujemy Rodzicom za udział w rozgrywkach!!!
Reprezentacja KSP: Barbara Żeleźnikow (WF), Paulina Lech-Borowiec(WF),Edyta Machulska (plastyka), Andrzej Żeleźnikow(WF), Bartosz Kułan(historia), Krzysztof Pitula (muzyka), Piotr Hnidan (dyrektor).

Strona 58 z 80