Dzień Mamy w świetlicy szkolnej

Dnia 26 maja obchodziliśmy Dzień Mamy. Z tej okazji dzieci postanowiły sprawić swoim ukochanym mamom niespodziankę i podziękować im za trud wkładany w ich wychowanie. Nasi najmłodsi wykonali kwiaty oraz laurki, a także opowiadali za co najbardziej kochają swoje mamy.

1DSC 0067

Więcej…

Dzień superbohatera

SU gimnazjum i liceum zorganizował Dzień Superbohatera. Uczniowie, którzy dołączyli do zabawy byli zwolnieni z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi.

DSC05492DSC05495

Więcej…

Spacerem po Warszawie

Dnia 22 maja w poniedziałek klasy gimnazjalne oraz licealna udały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym przystankiem w naszym zwiedzaniu był budynek Sejmu i Senatu. Następnie przeszliśmy pod pomnik Armii Krajowej znajdujący się obok budynku Sejmu. Odnaleźliśmy na nim informacje dotyczące Świętokrzyskiego Okręgu „Jodła". Po wykonaniu zdjęć przed pomnikiem udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego. Zwiedziliśmy tam ekspozycję i obejrzeliśmy sprzęt wojskowy z czasów I i II wojny światowej. Po zakończeniu zwiedzania muzeum przeszliśmy na Stare Miasto. Przed dotarciem do Zamku Królewskiego udało nam się zobaczyć wizytę Prezydenta Singapuru, który w poniedziałek został przyjęty przez polskie władze. Dzięki temu mogliśmy podziwiać kompanię reprezentacyjną Wojska Polskiego, a także zobaczyć jak wygląda organizacja wizyty dyplomatycznej. Uczniów najbardziej zaciekawiły jednak samochody, którymi poruszają się dyplomaci. Wśród członków korpusu dyplomatycznego mogliśmy dostrzec ambasadorów m.in. Armenii oraz Watykanu. Po zakończeniu oglądania wizyty Prezydenta Singapuru udaliśmy się pod Zamek Królewski, gdzie spędziliśmy dwie godziny, zwiedzając Stare Miasto.

20170522 09503220170522 124955

Więcej…

„Najsympatyczniejsi” w Bałtowie

Uczniowie klasy Ip dnia 22 maja mieli okazję odebrać upragnioną nagrodę za zwycięstwo w konkursie na „Najsympatyczniejszą klasę pierwszą”, którą była wycieczka do Bałtowa. W cudowniej przygodzie towarzyszyła nam zaprzyjaźniona klasa 1a. Dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Juraparku, potem czekały na nas warsztaty plastyczne, chwile grozy w prehistorycznym Oceanarium, zabawy u czarownicy w Sabatówce, pokaz magii, jazda konna, zwiedzanie młyna. Ukoronowaniem tego interesującego dnia były zabawy w Parku Rozrywki. Zapraszamy na krótką fotorelacje…

013

Więcej…

Kino Fenomen

1 kino fenomen
1 mustan1 g
Dziś już po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum i liceum odwiedzili kino Fenomen.
Na zakończenie projektu Świętokrzyskiej Akademii Filmowej obejrzeliśmy film "Mustang" czyli poruszającą historię pięciu sióstr mieszkających w małej wiosce na wschodzie Turcji. Przed i po projekcji mieliśmy niezwykła okazje porozmawiać o tradycjach, obyczajach i honorze Turków, a także sytuacji i roli kobiet w społeczeństwie z panią Barbarą Biskup i gościem - wolontariuszem z Turcji.
Dziękujemy za wspólne przeżywanie i odkrywanie emocji! Do zobaczenia w kinie Fenomen!

Światowy Dzień Kosmosu

Dnia 21 maja obchodziliśmy kolejne nietypowe święto - Światowy Dzień Kosmosu, ustanowiony z inicjatywy amerykańskich astronautów. Jego celem jest upamiętnienie wydarzeń, związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej i zainspirowanie naukowców do dalszej pracy.W nawiązaniu do tego święta w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące kosmosu, podczas których dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat przestrzeni pozaziemskiej. Uczniowie starali się odwzorować Układ Słoneczny w warunkach szkolnych. Posłużyły im do tego rolki papieru toaletowego, stworzone przez uczniów rysunki planet oraz tabela odległości planet od Słońca.
Kto wie, może któryś z naszych uczniów zostanie kiedyś astronautą i poleci w kosmos?

20170518 13524720170519 134927

Więcej…

KSP na festynie rodzinnym w parku miejskim

W niedzielę 21 maja w parku miejskim odbył się festyn rodzinny w ramach XV Dni Profilaktyki.

0003

Więcej…

Dzień Projektów

W środę 17 maja uczniowie klasy drugiej Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum zaprezentowali efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. Przygotowane prezentacje mogli podziwiać uczniowie klas I Gimnazjum i VI Szkoły Podstawowej, którzy w przyszłym roku szkolnym staną przed podobnym wyzwaniem. Młodzież w niezwykle ciekawy sposób opisywała zjawiska i prawa fizyczne, którymi kierują się sportowcy aby osiągnąć lepsze wyniki w sporcie, dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat hałasu i sposobu walki z nim, zachęcała do brania czynnego udziału w imprezach kulturalnych, które odbywają się na terenie naszego miasta i województwa. Uczniowie przekazali również wiele cennych informacji na temat tego jak rozwija się transplantologia, jak przebiega pobranie narządów, dlaczego w Polsce brakuje narządów? Przeanalizowali również kampanie polityczne trzech wybranych kandydatów na prezydenta USA biorąc pod uwagę ich język oraz działania marketingowe. Projekty zostały przyjęte przez obserwatorów z dużym uznaniem, a wkład pracy uczniów doceniony. Zdobyta wiedza a zwłaszcza umiejętności na pewno zostaną wykorzystane przez uczniów w przyszłości.

OK1

Więcej…

Strona 7 z 55