Dzień Dziecka- zerówka

Najmłodsi uczniowie z grupy 0 b spędzili Dzień Dziecka korzystając ze zdrowego stylu życia. W tym celu przy słonecznej pogodzie udaliśmy się na świeżo wyciskane soki. Propozycje skomponowanych smaków były tak pyszne, że z chęcią poczęstowaliśmy się jeszcze dokładką. Tym bardziej , że potrzebowaliśmy dużo sił na resztę dnia. Kolejnym celem zdrowego stylu była wycieczka krajoznawcza. Po zjedzeniu na świeżym powietrzu, postanowiliśmy udać się w następny zdrowy punkt na naszej mapie. Był to plac zabaw ze ściankami wspinaczkowymi, trampoliną, oraz długim wspinaczkowym tunelem. Zgodnie wszyscy podsumowali, że był to ekstra dzień :)

0b 30b 4

Więcej…

Dzień Dziecka- klasy 6 i 1 gimnazjum

Po wczorajszym dniu pełnym wrażeń spędzonym w Warszawie w Muzeum Polin oraz na spektaklu w Teatrze Narodowym, dzieci z klasy 6 i I gimnazjum relaksowali się na warsztatach kulinarnych zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Dyskusjom na temat zdrowego odżywiania nie było końca. Doszliśmy do wniosku, że warto korzystać z dobrodziejstw natury – jakimi są bogate w witaminy i walory smakowe owoce i na stałe wpisać je do codziennego menu. Uczniowie z zaangażowaniem komponowali owoce z rozmaitymi składnikami oraz odbył się konkurs na najbardziej oryginalny deser owocowy. Jury oceniało współpracę zespołów, smak oraz pomysłowość. Spotkanie zakończyliśmy piknikiem w promieniach czerwcowego słońca.

6 16 2

Więcej…

Dzień Dziecka- klasa 1a szkoły podstawowej

Dzień Dziecka klasa 1a postanowiła świętować w zdrowym stylu. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na spacer na ulicę Solną, by spróbować pysznych świeżych soków oraz wyjątkowego mrożonego jogurtu z owocami w „Sokowirówce”. Niektórzy z nas z nieufnością podchodzili do tych „oszukanych” lodów ale okazało się, że ich obawy były zupełnie niepotrzebne. Jogurtowe lody okazały się pyszne. Każdy z uczniów mógł również skomponować swoją wersję soku i smoothie łącząc ulubione owoce. Podczas naszej wyprawy rozmawialiśmy o zdrowym stylu życia. Okazało się, że nasz Dzień Dziecka był pyszny i słodki, mimo że nie było w nim ani grama cukru.

1a 11a 2

Więcej…

Dzień Dziecka- klasy 4 szkoły podstawowej

Po co nam statystyka?
Klasy 4a i 4p świętowały Dzień Dziecka w ... Urzędzie Statystycznym! O wcale nie było nudno - dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek z historii Urzędów Statystycznych (wiedzieliście, że pierwszy taki urząd powstał w 1918 roku?!), a także skąd się bierze dane do badań statystycznych i jakimi obszarami badań zajmuje się kielecka placówka. Były też słodycze, konkursy z nagrodami i zabawa w szyfrowanie. A potem poszliśmy na pyszne lody! Całą wycieczkę odbyliśmy z mapami w dłoniach - zaznaczaliśmy przebytą trasę i odkrywaliśmy kieleckie ulice, place i pomniki. Najlepszego z okazji Dnia Dziecka!
4 14 2
Więcej…

Dzień Dziecka- 3 gimnazjum

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 3 Gimnazjum Językowego spędzili miło czas na pikniku, na Stadionie Leśnym. Uczniowie brali udział w mini zawodach - kalambury, wyścigach rowerowych, w grach i zabawach z piłką.

3 13 2

Więcej…

Poznajmy historię Żydów

Dnia 31 czerwca uczniowie klasy 6, Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum, Gimnazjum Językowego oraz Pierwszego Dwujęzycznego Liceum wybrali się do Warszawy.
Pierwszym punktem zwiedzania była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z losami Żydów mieszkających na polskich ziemiach od 1000 lat, z dynamicznie zmieniającymi się relacjami międzykulturowymi. Muzeum, poza walorami edukacyjnymi, okazało się być także gratką dla miłośników architektury. Niezwykle ciekawy i wyjątkowy budynek, zainteresował wielu zwiedzających.
Uczniowie wybrali się również tego dnia do Teatru Narodowego na spektakl w reżyserii Piotra Cieplaka pt. „Królowa Śniegu”. Opowieść o Gerdzie, która wędruje przez cały świat, aby uratować ukochanego Kaja, wciągnęła wszystkich bez reszty. Baśniowość przekazu, scenografia przygotowana z rozmachem i wzbogacona elementami audiowizualnymi oraz ciekawie przedstawiona tematyka miłości i dorastania niezwykle poruszyły wszystkich widzów.
Do Kielc uczniowie wrócili już 1 czerwca, więc zmęczeni, ale zadowoleni rozpoczęli wspólnie Dzień Dziecka.

12

Więcej…

Łamigłówki matematyczne

Dzisiaj w klasie I a odbyły się zajęcia z matematyki. Dzieci rozwiązywały rebusy i łamigłówki matematyczne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Największym uznaniem cieszyło się sudoku ze zwierzątkami, gra memory oraz zagadki z zapałkami.

IMG 20170531 123602IMG 20170531 130231

Public Speech- drugi dzień

Dnia 30 maja w naszej szkole w ramach „Public Speech, czyli moje pasje” uczniowie klas 2p, 3p1 i 3p2 mieli okazję zaprezentować siebie, opowiedzieć o swoim hobby, rodzinie oraz rzeczach, które lubią robić w wolnym czasie. Podczas prezentacji nasi mali mówcy w pomysłowy sposób wykorzystywali przygotowane wcześniej plansze, stroje i inne pomoce. Wszystkie wystąpienia były niezwykle udane i w kolejnym roku szkolnym z pewnością ich nie zabraknie.

SAM 3004SAM 3011

Więcej…

Strona 9 z 58