Public Speech

W poniedziałek, 29 maja, uczniowie klas drugich opowiedzieli o swoich talentach i pasjach w ramach "Public Speech", czyli ustnych prezentacji w języku angielskim. Projekt stanowił podsumowanie całorocznej nauki języka angielskiego i jednocześnie trening umiejętności występowania przed publicznością. Zdaniem zaproszonych gości - rodziców dzieci i rówieśników z zaprzyjaźnionych klas - uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem śpiewająco. Głośnym brawom i szczerym gratulacjom nie było końca, a poczucie dumy ze znakomicie wykonanej pracy dało naszym młodym prelegentom dużo energii do kolejnych występów.

12

Więcej…

Festwial Nauk Ścisłych- dzień geograficzny

W dniu 30 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie podróżnicze, na którym gościł pan Szymon Banaszczyk, podróżnik, fotograf, wychowawca, twórca strony www.szymonpodroznik.pl W ciągu ostatnich 6 lat mieszkał na kilku kontynentach, pracował z dziećmi ulicy, w latynoskim więzieniu i wśród pierwotnej ludności Kamczatki. Przywiózł ze sobą tysiące historii, ciekawostek, emocji, wzruszeń, radości i fotografii. Z uczniami KSP przeprowadził bardzo ciekawe warsztaty n.t. Boliwii.

12

Więcej…

Festwial Nauk Ścisłych- dzień biologiczny

W poniedziałek od samego rana uczniowie aktywnie uczestniczyli w zaplanowanych zajęciach. Klasy IA i IB Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum mieli okazję odwiedzić ciągle jeszcze nabierający kształtów Ogród Botaniczny w Kielcach. Ponadto uczestniczyli w warsztatach gdzie przypomnieli sobie zasady mikroskopowania. Poznali mikroświat widziany pod dużym powiększeniem, oglądali trwałe preparaty i sami je przygotowywali. I teraz jak głosi tytuł zajęć wszyscy są „z mikroskopem za pan brat”. W tym samym czasie w budynku szkoły rozpoczęła pracę nasza „szkolna zielarka”, w którą wcielił się bezkonkurencyjny Jakub Tomaszewski z klasy IIIG1. Opowiadała uczniom o wykorzystaniu ziół i roślin w odstraszaniu owadów. Po prelekcji można było zapoznać się z ciekawymi zielnikami i pracami dekoracyjnymi wykonanymi przez uczniów. Od dziś korytarze zdobią kolorowe i pachnące kosze polnych kwiatów.

1zielarka 1

Więcej…

Festiwal Nauk Ścisłych

Od 29 maja do 2 czerwca w naszej szkole już po raz kolejny odbywa się FESTIWAL NAUK ŚCISŁYCH. Myślą przewodnią Festiwalu jest hasło: „złap bakcyla nauki”.

W ramach Festiwalu odbywają się różnego rodzaju zajęcia teoretyczne, praktyczne, wykłady z ciekawymi osobami, wystawy.

FNS

Smacznie, zdrowo, kolorowo!

W poniedziałek uczniowie klasy 4a spotkali się z panią dietetyk Dorotą Wawrzycką - wysłuchaliśmy porad żywieniowych, wcielaliśmy się w rodziców i układaliśmy zdrowy jadłospis dla kapryśnego dziecka, a na zakończenie samodzielnie wykonaliśmy sosy do sałatki oraz skomponowaliśmy pyszne koreczki warzywne, a na deser skosztowaliśmy świeżych koktajli owocowych.

DSC04890DSC04891

Więcej…

Dzień Rodziny starszych dzieci

Dzień 29 maja był dla Uczniów oraz Rodziców klas drugich i trzecich dniem wyjątkowym, ponieważ świętowaliśmy Dzień Rodziny. Obchody tej uroczystości odbyły się w Karczmie Cztery Konie i sprawiły wszystkim zebranym mnóstwo przyjemności. Na wstępie klasy zaprezentowały wiersz lub piosenkę przygotowaną specjalnie dla Rodziców. Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych prezentów! Kiedy już wszyscy posilili się gorącą kiełbaską z grilla, mogliśmy rozpocząć najweselszą część naszej uroczystości- gry i zabawy sprawnościowe. Rodzice sprawdzili podczas quizu, czy na pewno wiedzą wszystko o swoich pociechach a Tatusiowie walczyli o tytuł „Króla Parkietu” podczas tańca z balonami. W konkurencjach sportowych wszyscy Uczniowie oraz ich Rodzice dali z siebie wszystko. Wspaniały, słoneczny i rodzinny piknik przyniósł wszystkim zebranym moc uśmiechu.

12

Więcej…

Dzień Rodziny młodszych dzieci

Dnia 26 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Wspólne świętowanie rozpoczęło się częścią artystyczną. Swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie zaprezentowali najmłodsi uczniowie – klasy „0” i „1”. Po części artystycznej rodzice i dzieci mogli spróbować swoich sił w przygotowanych konkurencjach sportowych, zabawach językowych oraz muzycznych. Na zakończenie imprezy rodzice otrzymali piękne upominki wykonane przez własne pociechy.

19

Więcej…

Dzień Mamy w świetlicy szkolnej

Dnia 26 maja obchodziliśmy Dzień Mamy. Z tej okazji dzieci postanowiły sprawić swoim ukochanym mamom niespodziankę i podziękować im za trud wkładany w ich wychowanie. Nasi najmłodsi wykonali kwiaty oraz laurki, a także opowiadali za co najbardziej kochają swoje mamy.

1DSC 0067

Więcej…

Strona 10 z 58