Poznajmy historię Żydów

Dnia 31 czerwca uczniowie klasy 6, Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum, Gimnazjum Językowego oraz Pierwszego Dwujęzycznego Liceum wybrali się do Warszawy.
Pierwszym punktem zwiedzania była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z losami Żydów mieszkających na polskich ziemiach od 1000 lat, z dynamicznie zmieniającymi się relacjami międzykulturowymi. Muzeum, poza walorami edukacyjnymi, okazało się być także gratką dla miłośników architektury. Niezwykle ciekawy i wyjątkowy budynek, zainteresował wielu zwiedzających.
Uczniowie wybrali się również tego dnia do Teatru Narodowego na spektakl w reżyserii Piotra Cieplaka pt. „Królowa Śniegu”. Opowieść o Gerdzie, która wędruje przez cały świat, aby uratować ukochanego Kaja, wciągnęła wszystkich bez reszty. Baśniowość przekazu, scenografia przygotowana z rozmachem i wzbogacona elementami audiowizualnymi oraz ciekawie przedstawiona tematyka miłości i dorastania niezwykle poruszyły wszystkich widzów.
Do Kielc uczniowie wrócili już 1 czerwca, więc zmęczeni, ale zadowoleni rozpoczęli wspólnie Dzień Dziecka.

12

Więcej…

Łamigłówki matematyczne

Dzisiaj w klasie I a odbyły się zajęcia z matematyki. Dzieci rozwiązywały rebusy i łamigłówki matematyczne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Największym uznaniem cieszyło się sudoku ze zwierzątkami, gra memory oraz zagadki z zapałkami.

IMG 20170531 123602IMG 20170531 130231

Public Speech- drugi dzień

Dnia 30 maja w naszej szkole w ramach „Public Speech, czyli moje pasje” uczniowie klas 2p, 3p1 i 3p2 mieli okazję zaprezentować siebie, opowiedzieć o swoim hobby, rodzinie oraz rzeczach, które lubią robić w wolnym czasie. Podczas prezentacji nasi mali mówcy w pomysłowy sposób wykorzystywali przygotowane wcześniej plansze, stroje i inne pomoce. Wszystkie wystąpienia były niezwykle udane i w kolejnym roku szkolnym z pewnością ich nie zabraknie.

SAM 3004SAM 3011

Więcej…

Public Speech

W poniedziałek, 29 maja, uczniowie klas drugich opowiedzieli o swoich talentach i pasjach w ramach "Public Speech", czyli ustnych prezentacji w języku angielskim. Projekt stanowił podsumowanie całorocznej nauki języka angielskiego i jednocześnie trening umiejętności występowania przed publicznością. Zdaniem zaproszonych gości - rodziców dzieci i rówieśników z zaprzyjaźnionych klas - uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem śpiewająco. Głośnym brawom i szczerym gratulacjom nie było końca, a poczucie dumy ze znakomicie wykonanej pracy dało naszym młodym prelegentom dużo energii do kolejnych występów.

12

Więcej…

Festwial Nauk Ścisłych- dzień geograficzny

W dniu 30 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie podróżnicze, na którym gościł pan Szymon Banaszczyk, podróżnik, fotograf, wychowawca, twórca strony www.szymonpodroznik.pl W ciągu ostatnich 6 lat mieszkał na kilku kontynentach, pracował z dziećmi ulicy, w latynoskim więzieniu i wśród pierwotnej ludności Kamczatki. Przywiózł ze sobą tysiące historii, ciekawostek, emocji, wzruszeń, radości i fotografii. Z uczniami KSP przeprowadził bardzo ciekawe warsztaty n.t. Boliwii.

12

Więcej…

Festwial Nauk Ścisłych- dzień biologiczny

W poniedziałek od samego rana uczniowie aktywnie uczestniczyli w zaplanowanych zajęciach. Klasy IA i IB Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum mieli okazję odwiedzić ciągle jeszcze nabierający kształtów Ogród Botaniczny w Kielcach. Ponadto uczestniczyli w warsztatach gdzie przypomnieli sobie zasady mikroskopowania. Poznali mikroświat widziany pod dużym powiększeniem, oglądali trwałe preparaty i sami je przygotowywali. I teraz jak głosi tytuł zajęć wszyscy są „z mikroskopem za pan brat”. W tym samym czasie w budynku szkoły rozpoczęła pracę nasza „szkolna zielarka”, w którą wcielił się bezkonkurencyjny Jakub Tomaszewski z klasy IIIG1. Opowiadała uczniom o wykorzystaniu ziół i roślin w odstraszaniu owadów. Po prelekcji można było zapoznać się z ciekawymi zielnikami i pracami dekoracyjnymi wykonanymi przez uczniów. Od dziś korytarze zdobią kolorowe i pachnące kosze polnych kwiatów.

1zielarka 1

Więcej…

Festiwal Nauk Ścisłych

Od 29 maja do 2 czerwca w naszej szkole już po raz kolejny odbywa się FESTIWAL NAUK ŚCISŁYCH. Myślą przewodnią Festiwalu jest hasło: „złap bakcyla nauki”.

W ramach Festiwalu odbywają się różnego rodzaju zajęcia teoretyczne, praktyczne, wykłady z ciekawymi osobami, wystawy.

FNS

Smacznie, zdrowo, kolorowo!

W poniedziałek uczniowie klasy 4a spotkali się z panią dietetyk Dorotą Wawrzycką - wysłuchaliśmy porad żywieniowych, wcielaliśmy się w rodziców i układaliśmy zdrowy jadłospis dla kapryśnego dziecka, a na zakończenie samodzielnie wykonaliśmy sosy do sałatki oraz skomponowaliśmy pyszne koreczki warzywne, a na deser skosztowaliśmy świeżych koktajli owocowych.

DSC04890DSC04891

Więcej…

Strona 11 z 60