EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

„Języki to nasza siła!” – to hasło tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków, który po raz kolejny jest obchodzony w naszej Szkole. 25 września 2015 uczniowie Gimnazjum Językowego i Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum wysłuchali prezentacji na temat idei Europejskiego Dnia Języków, po czym w swoich zespołach klasowych zmagali się z pytaniami dotyczącymi ciekawostek językowych, również języka ojczystego. I o ile uczniowie nie mieli problemów z rozpoznaniem palindromów (Może jutro ta dama da tortu jeżom), to znaczenie słowa „birbant” i „zachachmęcić” nie jest takie oczywiste.
Zwyciężyła klasa IIIG – gratulujemy wiedzy!
Następnie wszystkie klasy udały się na warsztaty językowe, a w ramach zachęcania uczniów do nauki różnych języków klasa pierwsza poznała podstawy języka włoskiego, klasa IIIG języka migowego, a klasy drugie spotkały się z absolwentem KSP, panem Rafałem Niechciałkowskim, który poprowadził warsztat języka japońskiego.
Mamy nadzieję, że uczniowie KSP przekonali się po raz kolejny jak ważna jest nauka języków obcych i poczuli się silni językowo!

alt alt