Z wizytą u Indian

27 stycznia (środa) zwiedzaliśmy Amerykę Północną. Swoją wędrówkę po tym pięknym kontynencie rozpoczęliśmy od Meksyku. Poznaliśmy tradycję i kulturę tego kraju, a także codzienne życie jego mieszkańców. Wspólnie z Marią i Antoniem- meksykańskimi znajomymi- bawiliśmy się w zabawy pochodzące z tego zakątka świata. Na zakończenie wędrówki wykonaliśmy własną Piniatę oraz skosztowaliśmy pysznych nachosów. Mieliśmy również okazję wysłuchać i obejrzeć prezentację absolwentki naszej szkoły - Gimnazjum Językowego w Kielcach - Mai Krzemińskiej, która spędziła cały rok szkolny w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, uczęszczając do Mustang High School w stanie Oklahoma. Maja opowiadała fascynujące historie o tym  kraju, prezentując zdjęcia i filmy z Ameryki. Można było zobaczyć Disneyland, przepiękne plaże stanu California, Hollywood Hills jak również oryginalną indiańską biżuterię Słuchaliśmy swojej starszej koleżanki jak opowiadała zabawne historyjki rozmawialiśmy z nią po angielsku o tym jak ważna jest nauka języków obcych.
27.01.16a27.01.16