Żywa lekcja historii

Uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Historii Kielc. „Regionalna Ojczyzna” to temat, który znakomicie wpisuje się w treści realizowanego podręcznika. Nasi uczniowie w drodze do Muzeum podziwiali m.in. Pałac Biskupów Krakowskich oraz zwrócili uwagę na kilka innych zabytków i miejsc naznaczonych przez historię. W Muzeum Historii Kielc spędzili ponad półtorej godziny. Uczniowie z zainteresowaniem prześledzili całą historię naszego miasta, począwszy od pierwszych domostw w okolicach ul. Św. Wojciecha, aż do pamiątek z okresu PRL. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się eksponaty z różnych epok, takie jak motocykl firmy SHL, czy szkolne mundurki z czasów zaborów. Wracając uczniowie sami wskazywali sobie miejsca, gdzie stały nieistniejące już budowle cerkwi i Bramy Krakowskiej. Dzięki wyjściu do Muzeum, poszerzyli swoją wiedzę na temat dziejów swojego miasta, wiedząc, że postacie znane ze stron podręczników często związane były z Kielcami.

muzeum historii 1 muzeum historii 2

muzeum historii 3