Wizyta klas 1p, 2a oraz 2b w OMPiO

W piątek, 25 listopada, uczniowie klas 1p, 2a i 2b uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o polskich bohaterach, walkach o wolność i trudach życia w niewoli, a pytaniom nie było końca. Każdy chciał przymierzyć oficerską czapkę powstańca i usiąść w szkolnej ławce z rosyjskiego zaboru. Ogromne emocje wzbudziło zejście do dawnego kieleckiego więzienia. Zwieńczeniem wizyty w Ośrodku były warsztaty na temat polskich symboli narodowych, podczas których dzieci nie tylko poznały ich barwne dzieje, ale i same wykazały się sporą wiedzą na temat polskich legend i tradycji. Na pamiątkę zabrały ze sobą własnoręcznie wykonane godło i flagę Polski.