8 luty- baśnie włoskie

8th February - Italian Tales

W środę kontynuując tematykę ferii z KSP wyruszyliśmy wraz uczniami do świata baśni włoskich. Rano wspólnie czytając i opowiadając baśnie pt.: ”Pinokio” poznaliśmy przygody drewnianego pajacyka, który zdobywając doświadczenie i wiedzę dotyczącą właściwego zachowania zrozumiał, jak należy postępować, aby zasłużyć na miano grzecznego chłopca, a nie pajaca. Co w rezultacie przyczyniło się do jego przemiany w prawdziwego chłopca, o czym od zawsze marzył.
Następnie uczestniczyliśmy w grze stolikowej Pinokio, która pozwoliła nam stworzyć postać głównego bohatera baśni przy pomocy kartki, kredek oraz kostki do gry, jak również kreatywności uczniów. Rozegraliśmy również turniej unihokeja drużyn Pinokio, gdzie emocji nie było końca. Po południu wykonywaliśmy słodkie portrety Pinokio oraz wcieliliśmy się w rolę Dżepetto konstruując prace techniczne – wycinankę na wzór Pinokio.

On Wednesday we continued the subject of tales so we discovered the Italian story entitled Pinocchio. It treats about adventure of wooden puppet that has gained knowledge and experienceconnected with good behaviour. He understood how he should behave to be a good boy not a wooden puppet. As a result, he became a real boy which was his dream. Next, we took part in a table game and we created the main character using a piece of paper, coloured pencils, a dice and our creativity. We also played the unihockey of Pinocchio team. It was full of emotions. In the afternoon we made a portrait of Pinocchio and we became Gepetto creating technical works – a cut out similar to Pinocchio.

Â