Dzień Europy w gimnazjum i liceum

Dnia 9 maja gimnazjaliści i licealiści świętowali Dzień Europy.
Z tej okazji uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę na temat takich państw jak: Włochy, Niemcy, Republika Czeska, Portugalia, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania. Przygotowane prezentacje zawierały informacje dotyczące historii, geografii, kultury oraz kuchni wspomnianych krajów. Uczestnicy imprezy wzięli również udział w debacie na temat: "Plusy i minusy przynależności do Unii Europejskiej - Brexit". Celem debaty było wzmocnienie świadomości, że wszyscy w Europie jesteśmy sobie potrzebni. Możemy dzielić się naszymi doświadczeniami, poglądami, dobrami. Możemy być solidarni i kooperować ze sobą. Po omówieniu kwestii Brexitu odbyły się krótkie warsztaty polegające na pokazaniu skutków przerwania więzi łączących poszczególne ogniwa. Doszliśmy do ważnego wniosku, że potrzebujemy innych, nikt nie chce żyć w izolacji, zmarginalizowany i zamknięty w hermetycznych poglądach.
Na zakończenie obchodów wszyscy mogli skosztować specjałów kuchni europejskiej – a w szczególności deserów przygotowanych przez uczniów.

5796 copy copy