UNICEF

Po powrocie z wakacji, poruszeni informacjami o suszy, a następnie powodzi w krajach Rogu Afryki, postanowiliśmy ruszyć z kampanią informacyjną oraz pomocą finansową na rzecz dzieci z tych krajów.

Róg Afryki dotknęła największa od 20 lat klęska głodu, zagrażająca życiu ponad 12 milionów ludzi. Według danych UNICEF ponad 2 miliony dzieci jest tam niedożywionych i wymaga natychmiastowej pomocy. Sytuację tę pogarszał jeszcze spodziewany wybuch epidemii cholery.
UNICEF Polska rozpoczął pomoc humanitarną na rzecz Rogu Afryki natychmiast po ogłoszeniu tragedii. Dzięki wsparciu i ofiarności Polaków udało się już zebrać ponad 1 milion PLN.

Do tej pory UNICEF prowadzi w regionie kompleksową pomoc humanitarną. Od początku lipca dostarczono 3 997 ton darów, w   tym ponad 1 000 ton żywności terapeutycznej typu Plumpy'nut. Przeciwko odrze i polio zaszczepiono już ponad 170 tyś. dzieci! Dowożono czystą wodę do picia  i modernizowano urządzenia sanitarne.

Nasze uczennice: Martyna Foks, Lorena Klusek i Kinga Wiewiór pracujące w Szkolnym Kole UNICEF przeprowadziły w klasach IV-VI i wszystkich klasach gimnazjalnych na godzinie wychowawczej lekcję informującą o położeniu geograficznym krajów Rogu Afryki, ich aktualnych problemach, zagrożeniach epidemią oraz potrzebach. Lekcja ilustrowana była filmami otrzymanymi od UNICEFu. Następnie akcję kontynuowano zbierając pieniądze na zakup żywności, leków, szczepionek i wody pitnej dla dzieci z Rogu Afryki. Informację o problemach Rogu Afryki wysłano też na skrzynki mailowe wielu uczniów naszej szkoły, aby przekazywali ją dalej. Wiele osób umieściło ją także na swoim Facebooku.

Nasi uczniowie nie pozostali obojętni na los swoich rówieśników w Afryce. Do puszki UNICEFu wpłynęło 593,97zł.
Za hojność serdecznie dziękujemy.