Dzień Projektów

W środę 17 maja uczniowie klasy drugiej Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum zaprezentowali efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. Przygotowane prezentacje mogli podziwiać uczniowie klas I Gimnazjum i VI Szkoły Podstawowej, którzy w przyszłym roku szkolnym staną przed podobnym wyzwaniem. Młodzież w niezwykle ciekawy sposób opisywała zjawiska i prawa fizyczne, którymi kierują się sportowcy aby osiągnąć lepsze wyniki w sporcie, dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat hałasu i sposobu walki z nim, zachęcała do brania czynnego udziału w imprezach kulturalnych, które odbywają się na terenie naszego miasta i województwa. Uczniowie przekazali również wiele cennych informacji na temat tego jak rozwija się transplantologia, jak przebiega pobranie narządów, dlaczego w Polsce brakuje narządów? Przeanalizowali również kampanie polityczne trzech wybranych kandydatów na prezydenta USA biorąc pod uwagę ich język oraz działania marketingowe. Projekty zostały przyjęte przez obserwatorów z dużym uznaniem, a wkład pracy uczniów doceniony. Zdobyta wiedza a zwłaszcza umiejętności na pewno zostaną wykorzystane przez uczniów w przyszłości.

OK1