Festwial Nauk Ścisłych- dzień biologiczny

W poniedziałek od samego rana uczniowie aktywnie uczestniczyli w zaplanowanych zajęciach. Klasy IA i IB Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum mieli okazję odwiedzić ciągle jeszcze nabierający kształtów Ogród Botaniczny w Kielcach. Ponadto uczestniczyli w warsztatach gdzie przypomnieli sobie zasady mikroskopowania. Poznali mikroświat widziany pod dużym powiększeniem, oglądali trwałe preparaty i sami je przygotowywali. I teraz jak głosi tytuł zajęć wszyscy są „z mikroskopem za pan brat”. W tym samym czasie w budynku szkoły rozpoczęła pracę nasza „szkolna zielarka”, w którą wcielił się bezkonkurencyjny Jakub Tomaszewski z klasy IIIG1. Opowiadała uczniom o wykorzystaniu ziół i roślin w odstraszaniu owadów. Po prelekcji można było zapoznać się z ciekawymi zielnikami i pracami dekoracyjnymi wykonanymi przez uczniów. Od dziś korytarze zdobią kolorowe i pachnące kosze polnych kwiatów.

1zielarka 1

32zielarka 2 4zielarka 35 678910