Karnawał najmłodszych

Carnival of the youngest

Karnawału ciąg dalszy! W szkolnym klubie COOLTURA została zorganizowana zabawa karnawałowa. 5 lutego świetnie bawili się uczniowie II oraz III klas, natomiast młodsi świętowali karnawał w środę 7 lutego. Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w tanecznych konkursach i zabawach za co zostali nagrodzeni. Uwagę zwracały wyjątkowe tego dnia stroje i przebrania. Na balu nie mogło również zabraknąć słodkiego poczęstunku.

Carnival continued! The school club COOLTURA organized a carnival party.On February 5th students of classes II and III had a great time, while the younger ones celebrated the carnival on Wednesday, February 7th. All students willingly took part in dance competitions and games for which they were rewarded. Special attention was paid to fancy costumes. The ball also could not miss a sweet treat.

DSC 6802DSC 6810DSC 6897DSC 7027ÂÂ