Festiwal Nauk Ścisłych – dzień biologiczny

Festival of Science - biology day

W środę w ramach Festiwalu uczniowie od rana aktywnie uczestniczyli w zaplanowanych zajęciach, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Znam Swoje Ciało”. Podczas warsztatów biologicznych uczniowie mogli zgłębić tajniki anatomii człowieka poprzez pomiar ciśnienia krwi i tętna, pomiar ostrości wzroku za pomocą tablicy optometrycznej, określenie wskaźnika BMI. Doświadczalnie mogli przekonać się o istnieniu w oku plamki ślepej oraz sprawdzić za pomocą specjalnych tablic czy nie są daltonistami. Na koniec wzięli udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy poprowadzonych przez ratownika medycznego, wykładowcę Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych mgr Arkadiusza Lecha.

On Wednesday, the students took part in classes: "I know my body." During the classes, they could have blood pressure and pulse taken as well as their eyes tested. There was a chance to check if you are colour- blind. At the end of the workshop, there was a first- aid show presented by the lifeguard and also the lecturer of the Higher School of Economics, Law and Medical Sciences.

bio01bio02

bio03bio04bio05bio06