18 stycznia

18th January

Strój karnawałowy to niezbędny element każdego balu. Są błyszczące kamyczki, brokat, piórka. Uczniowie mieli okazję wymyśleć swoje stroje. Pomysły były niezwykłe: okno, wampirzyca, czarna pantera, Elza. Układali również puzzle prezentujące różne przebrania, a następnie je ozdabiali. Było też dużo gier, gdyż podczas balu ważna jest kondycja.
Tego dnia dzieci poznały też szereg różnorodnych zabaw muzyczno-tanecznych związanych z wydarzeniem karnawałowym między innymi: "Pociąg" , „Naśladowca i Szukający”. Dzieci bawiły się hucznie na sali gimnastycznej pogłębiając wiedze na temat karnawału, dbając jednocześnie o kondycje jak i bezpieczeństwo.

Carnival costume are the most important elements of every carnival ball. There are shining stones, glitter, feathers, masks. Pupils had a chance to created their own costume. Ideas wrote great: a window, a woman wampirem, a black panther, Elza. They dod some puzzles presenting different costumes and next they decorated them. There were also many sport games and activities as a carnival ball requires good condition.
Next day of winter holidays gave children a chance to get to know few activities connected with music and movement which can appear during the carnival ball:
- "Pociąg"
- "Naśladowca i szukający".
Children had fun at the gym broadening their knowledge about the carnival time, taking care of condition and safety.