Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej, Pragi i Wrocławia

Trip to The Kłodzko Basin, Prague and Wrocław

Tuż po godzinie 7:00 21 października uczniowie najstarszych klas w doskonałych humorach zebrali się, aby wyruszyć w podróż do Kotliny Kłodzkiej i stolicy naszych południowych sąsiadów.
Zanim jednak wybraliśmy się do Pragi, zwiedziliśmy kilka polskich atrakcji turystycznych. W Złotym Stoku przeszliśmy podziemną trasą turystyczną. Zobaczyliśmy ciekawe eksponaty w „Sztolni Gertruda" (część muzealna), „Chodnik Śmierci" oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej". Na zakończenie czekał nas wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem.
Drugiego dnia przywitała nas piękna pogoda, więc pełni energii wyruszyliśmy na zwiedzanie Ziemi Kłodzkiej i jednych z popularniejszych kurortów. Poznaliśmy ciekawą historię terenów, które do zakończenia II wojny światowej nie należały do naszego kraju. Celem naszej wycieczki tego dnia było poznanie Polanicy Dusznik i Kudowy. W tej ostatniej mogliśmy zobaczyć, pochodzącą z XVIII wieku Kaplicę Czaszek. W drodze powrotnej mieliśmy okazję podziwiać malownicze lasy Gór Stołowych i przemierzyć Drogę Stu Zakrętów.
Dzień trzeci rozpoczęliśmy bardzo wcześnie i zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do Pragi. W stolicy Czech spacer rozpoczęliśmy na Hradczanach, gdzie zobaczyliśmy słynną Złotą Uliczkę, ogrody królewskie z Belwederem oraz, budowaną przez 6 stuleci, katedrę św. Wita.
Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy w kolejnej stolicy - Tym razem Dolnego Śląska. Wrocław przywitał nas piękną pogodą, więc marsz ulicami Starego Miasta był bardzo przyjemnym doświadczeniem. Po kilku godzinach jazdy - zmęczeni, stęsknieni, ale bogatsi o fantastyczne wspomnienia - dotarliśmy do Kielc.

Just after 07:00am on 21 Oct, the oldest students, in high spirits, gathered at the school car park to set off for a trip to the Kłodzko Basin and the capital city of our neighbours to the south.
But before the students reached Prague, they had a chance to visit a few Polish tourists attractions. In Złoty Stok, they went along the underground tourst trail and could see interesting exibits of the mining adit Gertruda, the Pavement of death and the only underground waterfall in Poland. Finally, the students went up to the surface by the orange train.
We were welcomed by a wonderful weather on the second day, so, full of energy, we started visiting the Kłodzko basin and some spa towns around. We learnt awesome stories about the history of this region, which didn't belong to Poland until the end of the Second World War. First we stopped in Wambierzyce to see a breath -taking basilica. Then we visited Duszniki Zdrój, Polanica Zdrój and Kudowa Zdrój. On our way back to the hotel we could admire the Road of A Hunderd Turnings.
The third day was an early start as we headed for Prague. We visited the royal Hradczany, where we walked along the Golden Street, royal garden as well as the St. Wit's Catherdal, the building process of which took six centuries.
The last day , we spent in the capital of Lower Silesia Region - Wrocław. The weather was splendid, so the walk around the Old City was an unforgettable experience. The key visit however, was to the ZOO and the Afrykarium. Some of our students even managed to feed the turtles!!! In the evening we got to Kielce, tired but riched in new experiences and hungry for the forthcoming ones!

getattachmid103560mpid17min1uid3f4b05ed9ce1dbe1getattachmid103560mpid18min1uid3f4b05ed9ce1dbe1

getattachmid103560mpid23min1uid3f4b05ed9ce1dbe1getattachmid103560mpid22min1uid3f4b05ed9ce1dbe1getattachmid103560mpid21min1uid3f4b05ed9ce1dbe1getattachmid103560mpid16min1uid3f4b05ed9ce1dbe1