Bezpieczne ferie

Safe winter holidays

22 stycznia naszą szkołę odwiedziła asp. Anita Biesaga z II Komisariatu Policji w Kielcach. Uczniowie klas 0-III wysłuchali prelekcji na temat jak aktywnie, ale przede wszystkim bezpiecznie spędzać czas w okresie ferii zimowych. W trakcie spotkania funkcjonariuszka omówiła różne formy aktywności zimowych oraz przedstawiła zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw. Dzieci mogły dowiedzieć się dlaczego nie każda leśna górka nadaje się do jazdy na sankach oraz że wchodząc na zamarznięty zbiornik wodny zawsze ryzykujemy. Mundurowa przypomniała także o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

On January 22 our school was visited by police officer Anita Biesaga. Pupils of grades 0-3 were listened how to spend their winter break actively and safely. During the meeting our guest presented different kinds of winter activities and gave instructions on how to play safely. She also reminded that reflective elements are very important.