5th February

Dziś dzieci przebywające na Świetlicy zapoznały się z plemieniem Wikingów. Na początku rozkładały na mapie wydrukowane postacie przedstawiające różne ludy starożytnej i średniowiecznej Europy.Następnie oglądały krótką bajkę, na podstawie której miały odgadnąć, o jakim plemieniu będą zajęcia i powiedzieć, co wiedzą, na jego temat. Później, zgodnie z wyświetlonym zdjęciem, tworzyły makietę wioski Wikingów. Po omówieniu budynków umieszczonych na makiecie oraz ich przeznaczeniu dzieci obejrzały zdjęcia i film przedstawiające wioskę wikingów stworzona w celach rekreacyjno- edukacyjnych w Warszawie na wyspie Wolin.

Today, childrenstaying in the club roomgot to know the Viking tribe. In the beginning, theyspread out printedfiguresdepictingvarioustribes of ancient and medieval Europe.Then theywatched a shortfairy tale based on whichtheywere to guesswhattribe the classeswould be about and tellwhattheyknewabouthim. Later, according to the displayedphoto, theycreated a model of the Viking village. Afterdiscussing the buildingsplaced on the model, the kidslookedatphotos and a film showing the Viking villagecreated for recreation and educationalpurposes in Warsaw on the island of Wolin.