Zawody pływackie klas 1-2

The swimming competitions for grades 1-2

W miniony czwartek, 14 marca, na basenie FOKA odbyły się Mistrzostwa Kielce Szkół Podstawowych w Pływaniu, w których wzięło udział 26 szkół z Kielc oraz gmin należących do naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas pierwszych i drugich. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach: 25 metrów stylem dowolnym, 25 metrów stylem klasycznym oraz 25 metrów stylem grzbietowym. Ostatnia konkurencja to sztafeta 4x25 metrów stylem dowolnym. Zawody odbyły się na wysokim poziomie, tak jak nasi uczniowie, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze, o czym świadczą zdobyte medale oraz dyplomy. Postawa uczniów zasługuje na pochwałę, ponieważ każdy walczył do ostatniego metra.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jan Kiślak, który w swoich konkurencjach wywalczył brązowy medal w stylu dowolnym oraz został Mistrzem Kielce w stylu grzbietowym. Warto również wspomnieć o naszej sztafecie w składzie: Mikołaj Bieniek, Wojtek Dziubiński, Aleksander Gaj oraz Jan Kiślak. Chłopaki zdobyli trzecie miejsce. Brawa należą się również reszcie naszych uczniów.

Last Thursday, March 14, the Kielce Primary Schools Swimming Championships took place at the FOKA swimming pool, in which 26 schools from Kielce and communes belonging to our district took part. Our school was represented by 16 students from the first and second grades. The competitors competed in three events: 25 meters freestyle, 25 meters classic style and 25 meters backstroke. The last competition is the 4x25 meters freestyle relay. The competition was held at a high level, as were our students, who performed very well, as evidenced by the medals and diplomas they won. The attitude of the students deserves praise, because everyone fought until the last meter.

Jan Kiślak deserves special mention, who won a bronze medal in freestyle in his competitions and became the Kielce Champion in backstroke. It is also worth mentioning our relay team: Mikołaj Bieniek, Wojtek Dziubiński, Aleksander Gaj and Jan Kiślak. The boys won third place. The rest of our pupils also deserve applause.

białka41 białka42