3 luty - bajki chińskie

Tematyką piątego dnia Ferii z KSP były bajki chińskie, a to oznacza, że w świetlicy królowały smoki. Zaczęło się od wykonania kukiełek smoków z papieru. Każdy dbał o to, żeby jego smok był jak najbardziej barwny, a jednocześnie budzący grozę​. Niektóre nawet ziały ogniem... Poznaliśmy historię odważnej Mulan, która pokazała nam, jak ważne jest, żeby w życiu być sobą. Słuchaliśmy też wielu innych bajek i baśni wywodzących się z Chin albo rozgrywających się na Dalekim Wschodzie. Nie zabrakło też zabawy z chińską kaligrafią, teatrzyku ze smokami w roli głównej i gier ruchowych inspirowanych wschodnimi sztukami walki.

   05 3II 01 05 3II 02

Więcej…

2 luty - baśnie niemieckie

Czwartek spędziliśmy poznając niemieckie baśnie braci Grimm. Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki pt "Jaś i Małgosia". Aby uwolnić Jasia i Małgosię wykonywaliśmy zadania, przygotowane przez Babę Jagę, między innymi oddzielane grochu od fasoli czy rozśmieszanie wiedźmy. Na sali gimnastycznej pokonywaliśmy przeszkody prowadzące do domu z piernika, a później samodzielnie wykonaliśmy domki wykorzystując do tego różne smakołyki. Na koniec wysłuchaliśmy baśni o Śnieżynce oraz jej pomocnikach. Wspólnie wykonaliśmy portret Śnieżynki w wersji baśniowej i nowoczesnej Królowej Elzy.

  04 2II 01 04 2II 02

Więcej…

1 luty - Zwierzątka

Poznając literaturę polską dzieci zapoznały się ze zbiorem opowiadań Hanny Łochonckiej pt "O wróbelku Elemelku". Bohaterem jest sympatyczny, życzliwy wszelkim stworzeniom wróbelek. Chcąc poznać świat, popada często w śmieszne tarapaty, które przysporzyły wiele śmiechu naszym uczniom. Po przygodach wesołego wróbelka uczniowie przystąpili do wykonania podobizny naszego bohatera. Motywem przewodnim popołudniowych zajęć była bajka "O rybaku i złotej rybce". Jej treść zainspirowała nas do bliższego poznania podwodnego świata. Za pomocą specjalnej wędki łowiliśmy rybki i odpowiadaliśmy na dołączone do nich zagadki. Wykonaliśmy też prace plastyczną "Morskie głębiny".

 03 1II 01 03 1II 02

Więcej…

31 stycznia - Za siedmioma pustyniami, za siedmioma oazami ...

Dziś wybraliśmy się w podróż do świata bajek arabskich. Rano obejrzeliśmy prezentacje multimedialną przedstawiającą położenie krajów arabskich, ich przyrodę, religię oraz turystykę. Zaciekawieni alfabetem arabskim wykonaliśmy zawieszki ze swoim imieniem w poznanym języku. Wiemy także, że historie o Aladynie, Sindbadzie i Alibabie pochodzą z Baśni tysiąca i jednej nocy. Przy rytmach muzyki arabskiej wykonaliśmy własne latające dywany. Bawiliśmy się także w poszukiwaczy magicznej lampy Aladyna. Na zakończenie arabskiego dnia obejrzeliśmy bajkę Aladyn i król złodziei.

 02 31I 01 02 31I 02

Więcej…

30 stycznia - Pierwszy dzień Ferii z KSP 2017 - W krainie bajek skandynawskich

Rozpoczęliśmy ferie zimowe. W tym roku postanowiliśmy wybrać się w podróż do magicznej krainy baśni i bajek. Odwiedzimy światy baśni: skandynawskich, polskich, brytyjskich, francuskich, arabskich i wiele innych. Dzisiaj przenieśliśmy się do Skandynawii. Rano oglądając prezentację multimedialną zapoznaliśmy się z położeniem, przyrodą, krajobrazem, zabytkami i symbolami państw skandynawskich. Bawiąc się w kartografów wykonaliśmy własne mapy oraz flagi z bibuły. Odwiedziliśmy również bibliotekę szkolną, gdzie wypożyczyliśmy swoje ulubione bajki i baśnie. Po obiedzie poznaliśmy znanych autorów bajek skandynawskich Astrid Lindgren, Tove Jansson oraz Hansa Christiana Andersena. Dzień zakończyliśmy zabawami ruchowymi na sali gimnastycznej, których tematem przewodnim była "Królowa śniegu".

01 30I 01 01 30I 02

Więcej…

Strona 4 z 10