FERIE ZIMOWE 2015

W indiańskiej wiosce

W piątek, 20 lutego 2015r.  sala gimnastyczna zmieniła się w indiańską wioskę. Wszystkie dzieci dostały indiańskie imiona, wykonały barwne pióropusze oraz zbudowały tipi. Poprzez różne zabawy m.in. podchody indiańskie oraz gry zręcznościowe uczniowie poznali życie i kulturę Indian. Ten dzień na długo zostanie w pamięci małych "Indian".
 
i2.jpg  i3.jpg

 

 Symetria i przyroda

Dziś, 19 lutego, rozważaliśmy znaczenie słowa "symetria" i okazało się, że to matematyczne pojęcie ma zastosowanie w naszym codziennym życiu - w nas samych, w zabawie, w grach, i w otaczającej nas przyrodzie ...

A po połudnu czas upłynął na tworzeniu modelu warstwowej budowy lasu. Uczestnicy zajęć spędzili trochę czasu w wirtualnym lesie, a na warsztatach wykonali wlasny model warstwowej budowy lasu.

 
sym1.jpg   las1.jpg
 
 
Więcej…

 

18 luty - kolejny dzień ferii z KSP

Środa upłynęła pod znakiem ekologii. Uczestnicy zajęć rozważali sprawy segregacji odpadów, utrzymania czystości naszego środowiska i zasad higieny. Dowiedzieli się co to jest recycling oraz co możemy wrzucić do żółtego, a co do niebieskiego kosza na śmieci. Zapraszamy do fotorelacji z zajęć.
 
eko1.jpg  eko2.jpg

 

Wtorek - dzień rycerski

Dziś, 17 lutego, na zajęciach dowiedzieliśmy się, że każdy może być rycerzem. Rozwiązywaliśmy krzyżówki tematyczne, wykonywaliśmy tarcze obronne i korony królewskie. Rozegraliśmy turniej uprzejmych rycerzy, który udowodnił, że nie są nam obce rycerskie zachowania.
 
 
ry1.jpg  ry2.jpg

 

Strona 7 z 10