Wyprawa rowerowa Wymysłów 2017

Wyprawa rowerowa Wymysłów 2017

School trip on bikes to Wymyslow 2017

To już trzecia edycja wyprawy rowerowej połączonej z noclegiem na biwaku. W tym roku pojechaliśmy do Wymysłowa (po raz drugi). Urzekła nas w ubiegłym roku sielska atmosfera tego przepięknego zakątka naszego województwa. Tym razem jednak trasa była bardziej ambitna – 36 kilometrów, w większości szutrowymi, leśnymi drogami i ścieżkami... Było bardzo, bardzo ciężko. Kiedy dotarliśmy na miejsce, trzeba było przygotować jedzenie – szybko rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Potem chwila odpoczynku i budowa biwaku. Sprawnie rozbiliśmy namioty i zmontowaliśmy pozostały sprzęt kempingowy. Nie mogło zabraknąć chwili na piłkę nożną i siatkową. Po zmroku rozpoczęły się przygotowania do wymyślniejszych potraw: wybór padł na wegetariańskie burgery z ognia (z pieczoną cukinią, sałatą i oczywiście cebulką :-)). Tuż po 23 pojechaliśmy na nocną przejażdżkę po dzikich ostępach leśnych (miejskie oświetlenie rowerów to zdecydowanie za mało na nocną jazdę po bezdrożach, na szczęście trochę pomógł nam księżyc).
Rankiem tradycyjnie: śniadanie, pakowanie obozu, pamiątkowe zdjęcie i powrót do Kielc. Tym razem trochę łatwiejsza droga, ale to i tak 30 kilometrów...

Ciekawe, gdzie wyruszymy w przyszłym roku?

It was the third time that our students went on a bike trip and stayed for the night at the camp side. This year it was Wymyslow for the second time. We were overwhelmed by joyful atmosphere of this beautiful region. The students rode for 36 km using mainly paths and forest routes. It was really hard but when we reached the destination we had to prepare the food, bonefire and sausages. After that, we put up the tents and played football or volleyball. When it got dark, we started preparing vegetarian burgers. Just after 11 p.m. we went on a night ride through the wild forest. Next day in the morning, we had breakfast, packed, took photos and went back to Kielce. The way back was only 30 km...

What about next year? Which destination will we choose.

01 wymyslow02 wym 2017

Więcej…

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Dnia 13 czerwca klasy 2p, 3p1 oraz 3p2 wybrały się na całodniową wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili m.in. Jaskinię Łokietka i Zamek w Pieskowej Skale. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć pod Maczugą Herkulesa. Po długim marszu czekał pyszny obiad i lody. Pogoda i nastroje wszystkim dopisywały!

12

Więcej…

Praca sekretariatu

Praca szkoły w czasie długiego weekendu

Dyżur sekretariatu ul. Karczówkowska 27 dnia 16 czerwca 2017 r. w godz. 8.00 - 16.00.
W tym dniu sekretariat na ul. Jagiellońskiej 109A jest nieczynny.

Alek- nasz zdolny uczeń

Aleksander Borzych to uczeń klasy drugiej gimnazjum, który naukę potrafi łączyć z uprawianiem sportu. Liczne osiągnięcia na turniejach krajowych i międzynarodowych potwierdzają, że wytrwałość i prawdziwe zaangażowanie to najlepsza droga do sukcesu. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!

Alek 1Alek 2

Bal gimnazjalny 2o17

W piątek, 9 czerwca swój bal gimnazjalny 2017 zorganizowali uczniowie klas trzecich Gimnazjum Językowego. Wszyscy doskonale się bawili w rytmach muzyki serwowanej przez DJ. Było pięknie, wesoło i wzruszająco.

a1 copy

Więcej…

Wizyta najmłodszych w Zoo

Dnia 7 czerwca klasy 2a, 2b oraz 1p wybrały się na całodniową wycieczkę do Krakowa. Najpierw dzieci wzięły udział w lekcji przyrodniczej w ZOO, następnie zwiedzały najważniejsze zabytki Krakowa podążając "Drogą Królewską". Uczniowie zobaczyli Barbakan oraz Bramę Floriańską, zwiedzili Rynek Główny wraz z Sukiennicami, wysłuchali hejnału, by na koniec udać się na Wawel oraz zejść w głąb Smoczej Jamy. Pogoda i humory dopisały!

12

Więcej…

English is the best

Klasa 2a na swoim kółku "English is the best" gościła w miniony poniedziałek dwóch uczniów gimnazjum- Filipa i Eryka. Chłopcy opowiadali o swoim życiu w USA i Wielkiej Brytanii, odpowiadali na pytania uczniów dotyczące amerykańskich i brytyjskich szkół oraz przeczytali młodszym kolegom fragmenty bajek w języku angielskim, prezentując swoje specyficzne akcenty.
Dziękujemy starszym kolegom za lekcję kulturową!

12

Więcej…

Festiwal Nauk Ścisłych- dzień matematyczno- fizyczny

2 czerwca 2017r. był ostatnim dniem Festiwalu Nauk Ścisłych obchodzonym w naszej szkole. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w praktycznych zajęciach z fizyki i matematyki. Zadaniem młodzieży było nabycie umiejętności posługiwania się precyzyjnym narzędziem wyznaczania poziomu. Uczniowie sami musieli wlać wodę destylowaną do poziomicy wodnej, następnie wyeliminować zgromadzone w wężu pęcherzyki powietrza metodą grawitacyjną. Zabawa była dostatnia, gdyż nie było to łatwe. Jeszcze raz króluje tu zasada: cierpliwość popłaca. Zadanie udało się wykonać. Kolejnym krokiem było sprawdzić poziomy przedmiotów zawieszonych na ścianach.Uczniowie wykazali się pomysłowością i wyszli ze wspólnie zbudowanym narzędziem na korytarz, gdzie dokonywali pomiarów poziomów drzwi, klamek, barierek na schodach. Ostatnim zadaniem było wyciagnięcie wniosków. Na podstawie pomiarów stwierdzili uczniowie jednogłośnie, iż narzędzie tak proste w swej istocie okazuje się nie banalne. poziomy wyznacza z zadziwiającą dokładnością, pod warunkiem zachowania odpowiednich norm pomiaru.Wszyscy bawili się znakomicie poznając prawa fizyki.

Po małej przerwie uczniowie musieli się skupić na warsztatach z matematyki. Obejrzeli prezentację na temat iluzji w matematyce (figur niemożliwych - takich, które można narysować zgodnie ze wszystkimi zasadami perspektywy, ale nie można ich skonstruować w rzeczywistości). Naszej młodzieży się udało stworzyć "niemożliwe kształty" ;-) Sprawne ręce, otwarty umysł i trochę umiejętności fotograficznych sprawiły, iż to co wydawało się niemożliwe do osiągnięcia powstawało. Odpowiednia perspektywa, światło i zdolności fotograficzne pozwoliły stworzyć trójkąt Penrose'a, w którym każde sąsiednie boki są prostopadłe, basen, na którym wchodząc po drabinie z jednego brzegu przechodzi się na drugi brzeg(???) oraz ramkę, przez którą podobno nie da się przełożyć belki? Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania i świetnie się przy tym bawili.

1 copy2

Więcej…

Strona 8 z 58